W tym roku Fundacja „Ogrody Muzyczne” organizuje bezpłatny kurs SYNTHETIS 2020 dla najlepszych studentów wydziałów kompozycji polskich uczelni muzycznych.

Międzynarodowy Kurs Kompozytorski SYNTHETIS 2020 odbędzie się w terminie 4 – 21 grudnia 2020 roku.

Ze względu na pandemię Kurs będzie prowadzony w formie wykładów oraz konsultacji „online” ze światowej sławy kompozytorami: Markiem AndreJuste Janulyte, Ivanem Fedele. Dodatkowo dla ograniczonej liczby studentów Profesor Zygmunt Krauze wykona recital połączony z wykładem w pierwszy weekend grudnia w centrum Warszawy.

W tym roku na Kurs chcielibyśmy zaprosić wybijających się studentów studiów magisterskich wydziałów kompozycji. Po dwie osoby z uczelni, czyli maksymalnie 14 osób. Ograniczenie liczby uczestników wynika z sytuacji wywołanej pandemią. Udział w kursach jest bezpłatny dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ma być swoistym wyróżnieniem dla wybijających się studentów.

Celem Kursu jest podniesienie umiejętności z zakresu kompozycji oraz umożliwienie spotkania młodych kompozytorów z uznanymi twórcami, służącego wymianie myśli, doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

Międzynarodowy Kurs Kompozytorski SYNTHETIS, którego dyrektorem artystycznym jest profesor Zygmunt Krauze, stanowi reaktywację słynnych kursów kompozytorskich organizowanych w latach 80. i 90. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. 

 

 

Kontakt:

Koordynator: Piotr Łabanow, p.labanow@ogrodymuzyczne.pl

695 688 007

 

Strona internetowa: www.synthetis.pl

Facebook: Composition Course Synthetis

 

SYNTHETIS organizowany jest przez Fundację „Ogrody Muzyczne” i współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.